Valūtas risks

Kas ir valūtas risks?

Kad nauda ir konvertēta no vienas valūtas citā, tās vērtība krīt vai pieaug atkarībā no biržas kursa. Valūtas risks ir potenciālais ieguvums vai zaudējums investoriem, kuri pārvērš naudu no vienas valūtas uz otru, iegulda ārzemēs vai veic starptautisku tirdzniecību.

Kur jūs esat dzirdējis par valūtas risku?

Ja jūs kādreiz esat mainījis naudu ceļojumam, jūs esat bijis pakļauts valūtas riskam. Periodā no 2007. līdz 2017. gadam mārciņas vērtība kritās, salīdzinot ar ASV dolāru. Tādējādi 100 £ brīvdienu nauda 2017. gadā var nopirkt mazāk ASV dolārus nekā 2007. gadā.

Kas jums būtu jāzina par valūtas risku...

Valūtas risks vienmēr ir potenciāli iesaistīts naudas maiņā. Valūtas tiek pārvietotas visu laiku, tāpēc ieguldītājiem un visiem uzņēmumiem, kuri veic operācijas ārzemēs vai piegādā preces no ārvalstīm, tiek piedāvāta gan iespēja, gan potenciāls zaudējums.

Kā investors, jūs varat spekulēt tieši valūtās. Ja jūs investējat akcijās, jums vajag uzmanīties no valūtas svārstībām un valūtas risku firmām, kurās jūs esat ieinteresēts. Piemēram, Par Lielbritānijas mārciņu 2015. gadā varēja nopirkt 10 Ķīnas juaņu, bet tagad tikai aptuveni 8,5. Jebkurš Lielbritānijas uzņēmums, kas pirka Ķīnas preces, ir pieredzējis, ka izmaksas par pasūtījumiem no Ķīnas pieaug. Viņi var vai nu paaugstināt cenas, lai kompensētu papildu izmaksas, vai samazināt peļņas normu.

Valūtas risku var pārvaldīt, izmantojot valūtas riska ierobežošanas stratēģijas.

Get the app