Valiutos rizika

Kas yra valiutos rizika?

Kai pinigai konvertuojami iš vienos valiutos į kitą, jų vertė kyla arba krinta, atsižvelgiant į valiutos keitimo kursą. Valiutos rizika reiškia, kad investuotojai, kurie konvertuoja pinigus iš vienos valiutos į kitą, investuoja užsienyje ar prekiauja tarptautiniu mastu, gali uždirbti arba patirti nuostolių.

Iš kur sužinojote apie valiutos riziką?

Jei konvertavote pinigus prieš keliaudami, tuomet patyrėte valiutos riziką.2007–2017 m. svaro sterlingų vertė buvo nukritusi JAV dolerio atžvilgiu. Tad už 100 GBP, skirtų atostogoms, 2017 m. nusipirksite mažiau JAV dolerių nei 2007 m.

Ką turėtumėte žinoti apie valiutos riziką...

Keičiant pinigus visuomet galima valiutos rizika. Valiutų vertė nuolatos keičiasi, tad investuotojams ir verslininkams, dirbantiems ar perkantiems išteklius užsienyje, tai reiškia ir gerą progą, ir galimus nuostolius.

Būdamas investuotoju galite spekuliuoti valiutomis. Jei investuojate į akcijas, turite žinoti firmų, į kurias investuojate, valiutų kurso svyravimus ir valiutos riziką. Pavyzdžiui, už 1 svarą sterlingų 2015 m. galėjote nusipirkti 10 Kinijos juanių, tačiau dabar tik apie 8,5. Visos britų įmonės, perkančios kiniškas prekes, pastebės, kad šių pirkinių kainos paaugo. Jos gali pakelti kainas, kad atlygintų papildomas išlaidas, arba sumažinti pelno maržą.

Valiutos riziką galima valdyti naudojantis valiutos apsidraudimo strategijomis.

Get the app