Valuutarisk

Mis on valuutarisk?

Kui raha teisendatakse ühest valuutast teise, siis selle väärtus suureneb või väheneb, olenevalt vahetuskursist. Valuutarisk on raha ühest valuutast teise teisendavate, välismaale investeerivate või rahvusvahelise kauplemisega tegelevate investorite võimalik kasum või kahjum.

Kus olete valuutariskist kuulnud?

Kui olete reisimiseks raha vahetanud, olete puutunud kokku valuutariskiga. Ajavahemikul 2007–2017 on naela väärtus USA dollari suhtes vähenenud. Seega saab 100 £ suuruse puhkuseraha eest osta 2017. aastal vähem USA dollareid kui 2007. aastal.

Mida peate teadma valuutariskist ...

Raha vahetamisega on alati seotud võimalik valuutarisk. Valuutad on kogu aeg liikumises, kujutades endast investoritele ja ettevõtetele, kes teevad äri välismaal või ostavad välismaalt vahendeid, nii võimalust kui ka võimalikku kahju.

Investorina võite spekuleerida otse valuutadega. Kui investeerite aktsiatesse, peate olema teadlik valuutakõikumistest ja valuutariskidest firmadele, millesse olete investeerinud. Näiteks 2015. aastal sai Briti naela eest 10 Hiina jüaani, kuid praegu saab vaid ligikaudu 8,5. Kõik Hiina kaupu ostvad Briti firmad on märganud oma Hiina ostude hinna suurenemist. Nad võivad lisakulude kompenseerimiseks hindu tõsta või kasumimarginaali vähendada.

Valuutariski saab maandada, kasutades valuuta riskiturbe strateegiaid.

Get the app